Yeteri Kadar Su İçip İçmediğinizi Öğrenebileceğiniz Basit Bir Cilt Testi


Hepimiz artık çok iyi biliyoruz ki her gün altı ile sekiz bardak arası su tüketmemiz gerekmekte. Öyle ki bunun için akıllı telefon uygulamaları bile mevcut. Ancak sizin için hazırladığımız bu basit testte vücudunuzda yeteri miktarda su olup olmadığını kontrol edebiliyorsunuz.

Hayat temposu içerisinde birçok kişi su içmeyi kolaylıkla unutabilmekte. Hazır yaz mevsimi de geliyorken su içmenin önemini bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

Catherine Hughes (@catherineannahughes)’in paylaştığı bir gönderi ()

Peki ya susuz kalırsak ne olur? Şöyle ki; susuz kalındığında baş ağrısı, yorgunluk, hatta ve hatta böbrek yetmezliği gibi birçok rahatsızlık oluşabilir.

Vücudunuzda susuzluk olup olmadığını anlamak ‘cilt turgoru’ denen bir ölçekle mümkün. Turgot cildin esnekliğini ve dışarıdan gelen etmen sonrası eski haline dönüp dönemediğini temsil etmekte.

Cilt turgoru normal ise çimdiklemiş olduğunuz doku eski haline hızlıca geri dönecektir. Yok eğer cildiniz o şekilde kalıyorsa bu daha çok su içmenize işarettir.

Bunu elinizin üst kısmında deneyebilirsiniz. Eğer ki cildiniz hızlı bir biçimde düzeliyorsa bugün yeteri kadar su içmişsiniz anlamına gelmektedir. Uluslararası Gıda Konseyi Vakfı’ndan diyetisyen Ali Webster, çay ve kahveden hatta smoothie ve meyve suyu gibi tatlı içeceklerden de su alabileceğimizi ifade ediyor. Diğer bir yandan ise diyetisyenler şekerli içeceklerde dikkatli olmamızın üzerinde duruyor.

Yaz geliyor! Bol bol su içmeyi unutmayın! Ayrıca sokaklardaki dostlarımızla da suyunuzu lütfen paylaşın.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı