Yıpranmış Saçlar İçin 7 Öneri


Yıpranmış Saçlar İçin 7 Öneri
Yıpranmış Saçlar İçin 7 Öneri

YIPRANMIŞ SAÇLAR

Yaz aylarında yüksek güneş ışınları, nemli hava, tuzlu deniz suyu gibi etkenler özellikle kadınların saçlarının yıpranmasında büyük pay almaktadır. Saçların yazın yıpranmasının etkileri sonbahar ve kış aylarında etkilerini iyice gösterirken birçok kadın yıpranmış saçlar için bakım önerilerini uygulamaktadır. Sizin de saçlarınız deniz, güneş, kum, klor gibi etkenlerden yıpranmışsa aşağıdaki önerilerimizi uygulayarak saçlarınızı canlandırabilirsiniz. Yıpranmış saçlar için en temel 7 öneri

YIPRANAN SAÇLAR İÇİN 7 ÖNERİ

Yıpranan saçlar için en çok önerilen önerilerden ilki şüphesiz saç bakım yağları oluşturuyor. Deniz ve güneşin özellikle yıprattığı saçlarınız için kış aylarının soğukluğunda sıklıkla kullanacağınız saç bakım yağları, saçınızın eski parıltılı hale gelmesinde oldukça yardımcı olacaktır. Diğer bir önerimiz ise saçların kurumasında ve yıpranmasında en önemli etken nemsiz kalmasıdır. Bir saçın parıltılı ve canlı olabilmesi için yoğun neme ihtiyaç duyar. Yoğun nem ihtiyacını karşılamak için gün içerisinde bol bol su içilmeli ve nemlendirici özlü şampuan ve saç kremlerinin kullanılması gerekmektedir.

7 önerimiz arasında yapmamanız gerekenlerde bulunmakta. Örneğin saçlarınızı yıkadıktan sonra fön makinesi ya da maşa ile saçları ısı işlemine tabii tutmak yerine doğal bir şekilde kurumaya bırakmak oldukça önemli. Eğer sağlık problemleri nedeni ile kurutmak zorunda iseniz uzak mesafeden düşük ısı ile kurutmaya çalışın. Kurutma işleminin ardından saç bakımı için hazırlayacağınız bir maskeyi haftada 1 ya da 2 kez olacak şekilde uygulamanız halinde saçların ihtiyaç duyduğu neme sahip olup saçların canlanmasını sağlayacaktır.

Bir diğer önerimiz ise kullanabileceğiniz küçük gösterim hilelerinde gizlidir. Yıpranan saçlarda kırıklar oldukça fazladır. Uçlardan kırıkları aldırarak canlı kalan kısımlar ile saçlarınızın hem yeniden yapılanmasına hem de daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Yaz mevsiminin ardından saç rengini değiştirmek isteyen kadınlar saç tonlarına yakın renkleri kullanarak boyamaları önerilir. Açıcı işlem uygulayan boya türleri ise kesinlikle yapılmaması gerekenler arasında yer almaktadır. Son olarak tüm bu işlemler saçların canlanması için temel bakım bilgilerini içermektedir. Daha ciddi sonuçlar alabilmek için bir hastanede dermatoloji uzmanına görünerek size önerilen tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR