Karayolları KPSS 2018/3 Personel Alımı Başvurusu Nereden Yapılır?


KPSS 2018/3

Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan alımlarla ilgili KPSS 2018/3 personel alımı başvurusu, ÖSYM internet sitesi üzerinden alınmaya devam ediliyor. 25 Ön Lisans, 156 Lisans olmak üzere 181 kişiyi bünyesine dahil etmeye hazırlanan sınav başvuruları başladı.

KPSS 2018/3 başvurusu, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), ile süreci tamamlayacak. Peki, Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı başvurusu KPSS 2018/3 tercihleri ile nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere sözleşmeli pozisyonlara sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Adaylar tercihlerini, 28 Mart-3 Nisan 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 3 Nisan 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, tercihlerini Ek’te yer alan KPSS-2018/3Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, internet üzerinden saat 11.00’den itibaren T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri önem arz etmektedir.

Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı başvurusu, ÖSYM üzerinden yayımlanan kılavuz baz alınarak gerçekleştirilecek. Karayolları personel alımı başvurusunda nitelik kodları bir diğer önemli konu olacak. İşte, KPSS 2018/3 aracılığıyla gerçekleştirilebilecek olan Karayolları Genel Müdürlüğü tercih kılavuzu ve alımı yapılacak olan kadroların listesi

Ölçme, Seçme ve yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Karayolları Genel Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. Tercih sürecinin detayları KPSS-2018/3 tercih kılavuzu ile paylaşıldı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda;

“Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere sözleşmeli pozisyonlara sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak. Adaylar tercihlerini, 28 Mart-3 Nisan 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebilecekler. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 3 Nisan 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecek.

Adaylar, tercihlerini Ek’te yer alan KPSS-2018/3Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, internet üzerinden saat 11.00’denitibaren T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. ” ifadeleri kullanıldı.

  2018 KPSS Memur Alımı Ne Zaman?

KGM SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği gün itibarıyla ilgili lisans veya önlisans programından mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır.

Adayların, bu kılavuzda lisans düzeyinde ilan edilen sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Lisans); ön lisans düzeyinde ilan edilen sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için ise 16 Ekim 2016 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Önlisans) girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Yerleştirme işlemlerinde, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Adaylar sınava girdikleri öğrenim düzeyindeki pozisyonlardan tercih yapmak zorundadır. Sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olamama ya da sınava girdikten sonra daha üst öğrenim düzeyinde diploma almış olmak gibi nedenlerle sınava girilen öğrenim düzeyinde değişiklik yapılması mümkün değil.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR