YÖK’ten Açıklama: YKS Ertelendi!


Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’tan açıklama var. Bildiğiniz üzere erken seçime gidiyoruz ve erken seçimin tarihi 24 Haziran ki bu da YKS’nin olacağı tarih. Bunun üzerine sınav hakkında bir tarih değişikliği olup olmayacağı merak konusuydu. Öğrenciler bir yandan seçim tarihinin değişikliğiyle, bir yandan da YKS’ye denk gelmesi üzerine akıllarında soru işareti vardı. Bu konuya nihayet bir açıklık getirildi.

Saraç’ın açıklamasına göre YKS tarihlerinde değişiklik yapıldı. Seçim tarihinin öne alınmasından dolayı YKS bir hafta sonrasına ertelendi ve öğrenciler bir bakıma sınav için bir hafta daha kazanmış oldu.

Sınav Ertelendi, Öğrenciler Bir Hafta Daha Kazanmış Oldu

Seçim tarihinin 24 Haziran’a alınması ve YKS sınavı ile çakışmasının ardından YÖK bir karar aldı. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın açıklamalarına göre; seçim tarihinin öne alınmasıyla sınav tarihinde bir düzenleme yapılması gerekiyordu. Bu düzenleme o yüzden yapıldı ve bu hususta öğrenciler şanslı, diye konuştu, çünkü bir hafta daha kazanmış oldular.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir müjdesine de değindi. Malatya’da Turgut Özal Üniversitesi’nin yapılacağı hakkında kendisine bilgi geldiğini ve bu yönde çalışmalar yapılmasından bahsetti. “Biz hazırlıkları yaptık” diye konuştu.

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Erzurum ziyaretinde Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi rektörleriyle de bir araya geldi.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR