Yönetmeninden; Game Of Thrones’un 8. Sezonuyla İle İlgili 7 Soruya Cevap


Ünlü dizi Game of Thrones’un yönetmeni David Nutter geçtiğimiz günlerde Reddit AMA (Ask Me Anything – Bana Bir Şey Sor)’e konuk oldu. Final sezonu büyük bir heyecanla beklenen dizi hakkındaki soruları cevaplayan yönetmen, yeni sezonu daha büyük bir merakla beklememize sebep oluyor.

“Direwolf” 8. sezonda görünecek

David Nutter, direwolflarla ilgili gelen bir soruya cevap olarak “Tüm söyleyebileceğim, direwolfları 8. Sezonda göreceğiniz” dedi.

 

Zamanda yolculuk olacak mı?

Bran karakterinin geçtiğimiz sezonlarda zamanda yolculuk yapabildiğini görmüştük. 8. Sezonda da zaman yolculuğu sahneleri olacak mı sorusuna ise ne evet ne de hayır diyerek cevap verdi.
“Kendi sahnelerinde zaman yolculuğu olmadığını söyleyen ilk kişi ben olacağım. Ancak size verebileceğim tek ipucu bu olur” diyen yönetmen ihtimallere kapıyı kapatmadı.

Son bölüm hayranları tatmin edecek

Son bölümü yönetmediğini belirten Nutter, “David ve Dan’ın muazzam bir iş yaptığını düşünüyorum. Hayranların istedikleri şeyi de doğru olanı da dikkate aldılar. Çok fazla sürpriz ve şok edici anlar olacağını garanti ediyorum, ama gerçekten çok etkileyici şeyler.” diyerek sezon finalinin sezonu için heyecanı doruğa çıkardı.

Sezon açılışında tablo sıfırlanacak

Final sezonunun tonlaması ve odağı hakkındaki sorular için hiç sezon açılış bölümü yönetmediğini hatırlatarak “Bence bu bir sıçrama yapmak için önemli olacak” dedi. Yönetmen, yeni sezonda tablonun sıfırlanacağını ve herkesin yeni bir pozisyon için yeniden sıralanacağını belirtti.

 

Kitapları hiç okumadı

Dizinin uyarlandığı kitapları hiç okumadığını söyleyen Nutter, “Senaryoların bana nereye gittiğimi göstermesine izin vermek istedim. Senaryoların kendi başlangıcı, ortası ve sonu var” dedi.

Spoiler için yüksek güvenlik önlemleri

David Nutter, HBO’nun 8. Sezon için şu zamana kadar aldığı en yüksek güvenlik önlemlerini aldığını söyledi. Dışarıya herhangi bir bilgi sızmaması için kağıt bile kullanılmayarak çıktı almak yerine iPad kullanıldığını belirtti.

İki yıl gecikti ancak buna değer!

Nutter’ın yaptığı açıklamaya göre gecikmenin sebebi görsel efektler.
“Arkadaşlarım yaratım aşaması için çok zaman harcıyorlar ve GoT, yarım fırınlanmış çalışmayı bulacağınız en son yer, bu yüzden çerçeveyi olabildiğince fazla kapasiteyle doldurup gerçek gibi yapıyorlar. Bu, gösteriden çıkan inanılmaz kalite için ödemeye değecek küçük bir miktar.”


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR