YTÜ Öğrencilerinden Anaokuluna Destek


Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinden hepimizin kalbini ısıtan bir destekten haberdar etmek istiyorum sizleri. Bitlis’in Ahlat ilçesinde bulunan bir anaokulun iç tasarımı Yıldız Teknik Üniversitesi’nin gönüllü öğrencileri tarafından yapılıyor. Projenin adı Geleceğe Umutla Bakıyorum.

YTÜ’den yirmi beş gönüllü üniversite öğrencisi önce esnafı dolaşarak sponsor aradı, sponsor bulunmasının ardından ise okulun iç tasarımı için çalışmalara başladı. Gerçekten takdir edilesi bu proje sayesinde öğrenciler yepyeni bir tasarıma sahip olabilecekler. Öğrenciler duvarlara boya ve badana yaptılar ve hatta öyle ki iç kısımlar çizgi film kahramanları çizimleriyle süslendi. Buna ek olarak gönüllü öğrenciler okulun sandalye, masa gibi kurulumlarını da yapmayı üstlendi.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde farklı bölümlerde öğrenim gören gönüllü öğrenciler çocukları mutlu etmek hedefiyle bu projeye katıldıklarını dile getirdi. Gözlerden kalp çıkartan destekleriyle sadece çocukların değil, hepimizin gözlerinin içini güldürdü ve geleceğe dair umutlu bakmamıza yardımcı oldu. Bu tür projelerin ülke genelinde yaygınlaşmasını diliyoruz.

Anaokulunun İç Tasarımından Mobilyalarına Gönüllü Öğrenciler Yapacak

Öğrencilerden yapılan açıklamalara göre bölgedeki çocuklar diğer okullara nazaran dezavantajlı bir durumda ve bu durumu pozitife çevirme kiçin bir araya gelmiş bir ekip. Proje kapsamında öğrenciler okulun iç tasarımından mobilyalarına, sandalyelerden oyuncaklara kadar düzenleyecek. Sponsorların destekleriyle hayata geçen projenin ülke genelinde de yaygınlaşmasını, desteklerin artmasını temenni ediyoruz.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR