Yüksek Zekâlı Olup Olmadığınızı Anlamanın Yolu! İşte Detaylar…

Fotoğraf Galerisi.


1) Kendi sınırlarınızı ve bilgisizliğinizi biliyorsunuz

Bilginizi yeterli görmüyorsunuz ve yeni şeyler öğrenmeye açıksınız. Hiçbir zaman için bildiklerinizi yeterli görmüyorsunuz. Zeki görünmeye çalışan insanlar mutlaka her şeyi biliyorlarmış gibi davranırlar. Bu durum esasında ne kadar az bilgili olduğunuzun bir göstergesidir.

2) Her zaman için daha fazlasını öğrenmek istiyorsunuz

Öğrenmenin bir sınırı olmadığının farkındasınız bu yüzden yeni şeyler öğrenmek hoşunuza gidiyor. Hayattaki küçük şeyleri merak etmek ( bir şeylerin nasıl çalıştığı gibi) veya büyük şeyleri merak etmek ( biz kimiz, hayattaki amacımız ne gibi) zekanızı arttıracaktır.

3) Birçok insanı onların sizi anladığından daha iyi anlıyorsunuz

Siz diğer kişilere göre daha zeki ve olgunsunuz. Bu yüzden birçok kez onların cümlelerini tamamladınız. Ayrıca zihinlerinden neler geçtiğinin farkındasınız ve onları eleştirebiliyorsunuz.

4) Disiplinisiniz

Dürtülerinizi kontrol etmek sizin için hiçbir zaman zor olmamıştır. Bunun sebebi ise karar vermeden önce bir olayın artılarını ve eksilerini tartmanızdır. Kendiniz için iyi olanı belirlemek sadece zeka gerektirmiyor, aynı zaman da kendinizi kontrol edebilmenizi gerektiriyor.

[zombify_post]Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR