Yumuşak ve parlak saçlara sahip olmanız için 6 muhteşem öneri!


Pahalı bakım ürünleri yerine evinizde kolayca yumuşacık ve parlak saçlara kavuşmanız mümkün. Ünimetre ailesi olarak yumuşak ve parlak saçların sırrını sizin için açıklıyoruz!

Doğru şampuan ve saç kremi seçimi

Çoğu saç problemi yanlış saç ürünü seçiminden kaynaklanmaktadır. Saç analizi yaptırmadan saçlarınızı yağlı, kuru ya da yıpranmış olarak tanımlamayın! Örneğin cildiniz yağlı/karma olsa bile saç deriniz kuru olabilir, bu durum sizi yanlış ürünlere yönlendirecektir. Saç tipinizden emin değilseniz mutlaka bir dermatologa danışın. Saç tipinize uyum gösteren bakım ürünleri kullanmanız, saçlarınızı canlandıracaktır.

Saçlarınızı her gün şampuanlamayın!

Her gün saçlarınıza şampuan uygulamak, saç uçlarını kurutacak ve saçlarınızı yıpranmış gösterecektir. Şampuanınızı su ile açarak kullanabilir veya bazı duşlarınızda sadece saç kremi kullanabilirsiniz. Kuru şampuan olarak bilenen hacim verici spreyleri düzenli olarak kullanmanın da saçlarınıza zarar verdiğini unutmayın.

Doğal yağlar kullanın

Saçlarınızı yumuşatmak için birebir olan doğal yağ karışımları özellikle kuru saçlar için vazgeçilmez bir çözüm olabilir. Tatlı badem yağı, jojoba yağı ve Hindistan cevizi yağını karıştırıp saç uçlarınıza uygulamanız kırıkların önüne geçecek ve saç uçlarının sertleşmesini önleyecektir. Aynı zamanda saçınıza parlaklık kazandıracak bu bakım önerisini haftada bir uygulamanız yeterli.

Argan yağı mucizesi

Saçları yağlı göstermeyen, yokmuş gibi duran ve ekstra parlaklık sağlayan Argan yağının diğer doğal yağlardan farkı düzenli olarak kullandığınızda saçlarınızı ağırlaştırmaması. Bu nedenle duştan sonra saç uçlarına uygulayabilir, hatta Argan yağı içerikli durulanmayan spreyleri saçlarınıza yumuşaklık kazandırması için tercih edebilirsiniz.

Saçlarınıza maske uygulayın

  • Magnezyum bakımından zengin muz maskesi yıpranan saçları güçlendirerek sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Muz maskesi için 1 muzu kaşıkla iyice ezdikten sonra saç derisine 15 dakika masaj yaparak sürün. 15 dakika daha beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.
  • Saçı yumuşatan ve parlak görünmesini sağlayan maskelerden biri de yumurta akı maskesidir. 2 yumurta akını iyice çırpın ve 2 çay kaşığı limon suyu ekledikten sonra saç derinize sürerek 20 dakika bekletin. Soğuk su ve şampuanla yıkayabilirsiniz.

Saçlarınıza ısı uygularken dikkatli olun!

Fön, maşa hatta saç kurutucu gibi saça ısı vererek şekillendiren yardımcılarınızı kullanırken dikkatli davranmanız gerekiyor. Örneğin saçı her gün düzleştirmek kırıklara yol açar ve yumuşak saçlara sahip olmanızı engeller. Duştan sonra saçlarınızı kuruturken, makineyi saçlarınıza en az 15-20 cm mesafede tutmanız daha hacimli ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı