Yurt Dışında Dil Eğitimi Almadan Önce Neler Yapmalısınız?


yurt dışında dil eğitimi

Çoğu insan yurt dışı hayalleri kurar. Bazı insanlar gezip görmek için bir seyahat planlarken bazı insanlar İngilizce seviyelerini geliştirmek için yurt dışına çıkmak ister. Ancak bazı tereddütler ve kafalarda oluşan soru işaretleri yapılan planı erteleyebilir. Bu sorunların önüne geçmek ve kariyer sürecinizi de etkileyecek bu süreç için yurt dışında dil eğitimi almadan önce bazı hazırlıklar yapmalısınız.

Yurt dışında dil eğitimi almadan önce size fayda sağlayıp sağlamayacağını düşünmek yerine, gitmeden önce bazı hazırlıklar yaparak,  size yararlı olacak bir eğitimin teminatını sağlayabilirsiniz.

 

1-DİL SEVİYENİZİ BELİRLİ BİR DÜZEYE GETİRİN

Başka bir ülkeye dil eğitimi almak için giden ve bu eğitimin çok fazla katkı sağlamadığını düşünen insanlar elbette vardır. Bu durumu yaşayanların çoğu sıfır İngilizce ile yurt dışına çıkıp mükemmel İngilizce ile dönmeyi hedefleyenlerdir. Elbette İngilizce konuşulan bir ülkede kısa dönemli de olsa yaşamak dil gelişiminize katkı sağlar. Fakat unutulmaması gerekilen en önemli durumlardan bir tanesi belirli bir seviyeye gelip pratiğinizi orada yapacak olmanızdır. Eğer hiçbir şey bilmiyorsanız kısa sürede çok ileri düzeyde başarı kaydetmeniz mümkün değildir. Yurt dışında dil eğitimi almak, kulak doygunluğu arttırarak, öğrendiğiniz kelime ve kalıplarla doğru formda cümle kurmanızı ve konuşmanızın akışını etkilemektedir. Yurt dışı dil eğitimi almadan önce  İngilizce seviyenizi belirleyebilir, belirli bir seviyeye erişebilmek için çalışmalar yapabilirsiniz.

2- GİTMEK İSTEDİĞİNİZ ÜLKEYİ İYİCE ARAŞTIRIN

‘’Neresi olursa olsun ben bir yurt dışına çıkayım da.. ‘’ tarzında cümleler kuruyorsanız yanlış düşünüyorsunuz. Uzun süreli ya da kısa süreli kalmanız fark etmeksizin gittiğinizde mutlu olacağınız, kendinizi ait hissedeceğiniz ülkeler seçmeniz gerekmektedir. Mesela çok soğuk bir ülkede yapabileceğinizi düşünmüyorsanız daha güneydeki ülkeleri araştırabilirsiniz. Yada çok sıcak kanlı ve yalnızlıktan hoşlanmayan bir bireyseniz, ‘’soğuk insan’’deyimine sahip olan İngiltere sizin için uygun olmayabilir.Aynı zamanda gideceğiniz ülkenin para birimiyle kendi bütçenizin hesabını yapmak, planlamalarınıza kolaylık sağlar. Kültürel kazanımlarınızı arttırmak için gezeceğiniz yerlerin listesini yapmak da işinizi kolaylaştırabilir.

 

  Yurt Dışı Eğitim Hangi Ülkede Alınmalı?

3- DANIŞMANLIK HİZMETLERİNDEN YARARLANIN

Bu ülkeden bana vize çıkar mı, nerede kalacağım, gideceğim dil okulunun etkinlikleri var mı, kalacağım yer okuluma yakın mı gibi soruların cevabını alarak net bir plan yapmak istiyorsanız ve bunlarla tek tek uğraşmanın vaktinizi alacağını düşünüyorsanız danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilir, kafanızdaki soru işaretlerini yok edebilirsiniz.

  Üniversite Bittiğinde Bunları Çok Özleyeceksiniz!


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR