Yurtdışı Dil Okulu Seçerken Bunlara Dikkat Edin!


Dil öğrenme ve geliştirme anlamında yurt içinde alınan kurslar istenen ölçüde yeterli olmayıp, pratik olarak dil öğreniminin yurt dışı dil okullu ile daha kısa sürede daha hızlı kazanıldığı biliniyor. Bu sebep ile hem aileler hem de öğrenciler açısında oldukça ideal bir seçim olan yurt dışı dil okullu eğitim alınacak olan ülke tercihinde de önem taşıyor. Doğru ülke seçiminde ve yurtdışı dil okullu seçerken bunlara dikkat edin.

Doğru Ülke Seçimi

Doğru ülke seçimi yapılması dil gelişimi için oldukça önemlidir. Özellikle kış aylarının uzun ve şiddetli geçtiği ülkelerde insanlar genel olarak evlerinde zaman geçirdiği için dil gelişimin pratikleşmesi zor olabiliyor. Bunun yanı sıra dil okul seçiminde seçilen ülkenin öğrenci ekonomisi içinde uygun olması önemlidir. Pratik dil gelişiminde insanlar ile diyaloga girmek önemli olup onlar ile iletişime geçmek için şehir içinde dolaşmak da gerekir. Bu neden ile ekonomik yönden elverişli olması önem taşır. 

Küçük Aile İşletmesi mi Dil Okul Zinciri mi Seçilmeli?

En doğru dil okullu seçimi yapılırken dil okul zinciri olan yerler yerine birçok özel aile şirketleri daha çok tercih ediliyor. Küçük aile işletmesi olan dil okulları daha sıcak ve daha kişisel ilginin fazla olmasıdır. Her iki seçiminde kendine göre belli avantajları olup aynı zamanda dil okulunun bulunduğu yerde önemlidir. Bunun yanı sıra dil okulunun şubelerinin bulunması da avantajlıdır. Ayrıca dil okulunun şehir merkezine yakın olmasının yanında büyük şehirlerde olan dil okullunun havaalanına olan mesafesi de dikkat edilmesi gerekiyor.

Konaklama

Yurtdışı dil okul seçiminde dikkat edilmesi gereken bir başka önemli nokta ise konaklamadır. Genellikle aile yanında konaklama tercih edilir. Hem dil gelişiminin pratik olarak gelişmesi hem de daha uygun olması açısından son derece önemlidir.

Dil Eğitim Program Seçimi

Dil eğitim programı seçiminde de dikkatli olunması gerekir. İngilizce öğrenimi içinde hangi dal seçişimin yapılacağına karar vermek gerekir. İş İngilizcesi, akademik İngilizce ve daha birçok farklı uygulama şekli ülkemizde olduğu gibi dil eğitim programlarında da vardır.
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı